BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ POWIATU POZNAŃSKIEGO

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

UCHWAŁA Nr 810/2002
ZARZADU POWIATU POZNAŃSKIEGO
z dnia 21 stycznia 2002r.

 


w sprawie: zasad wykonywania w Powiecie Poznańskim ustawy o zamówieniach publicznych.

Na podstawie art. 32 ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. Nr 91 poz. 578, Nr 155 poz. 1014) w związku z ustawą z dn. 10 czerwca 1994 r. o zamówieniach publicznych (tekst jednolity: Dz. U. z 1998 r. Nr 119 poz. 773, Dz. U. z 1999 r. Nr 45 poz .437, Dz. U. z 2000 Nr 12, poz. 136, Nr 93, Poz. 1027, Nr 110, poz. 1167 Dz. U. z 2001 Nr 56, poz. 580, Nr 76, poz. 813, Nr 113 poz. 1208),
Zarząd Powiatu Poznańskiego uchwala, co następuje:

ROZDZIAŁ I

I. PRZEPISY OGÓLNE

§ 1. Uchwała reguluje zasady wykonywania w Powiecie Poznańskim ustawy o zamówieniach publicznych.

§ 2. Udzielenie zamówień publicznych następuje na zasadach, w formach i trybach określonych w ustawie z dnia 10.06.1994 r. o zamówieniach publicznych (tekst jednolity: Dz. U. z 1998 r. Nr 119 poz. 773, Dz. U. z 1999 r. Nr 45 poz. 437, Dz. U. z 2000 nr 12, poz. 136, Nr 93, poz. 1027, Nr 110, poz. 1167, Dz. U. z 2001 Nr 56, poz. 580, Nr 76, poz. 813, Nr 113 poz. 1208) oraz wydanych do niej przepisach wykonawczych.

II. PLANOWANIE ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH

§ 3. 1. Komórki organizacyjne Starostwa przedkładają Zarządowi do dnia 30 stycznia każdego roku projekt planu udzielania zamówień publicznych przyjętych do budżetu. Wydział Administracyjny sporządza plan udzielania zamówień publicznych dla całej jednostki.
2. Jednostki organizacyjne powiatu zobowiązane są w oparciu o przyjęty plan finansowy do opracowania planu udzielania zamówień dla własnej jednostki.

§ 4. Wydział Administracyjny Starostwa i jednostki organizacyjne Powiatu zobowiązane są do ogłaszania na stronach internetowych Powiatu w terminie do dnia 15 lutego każdego roku planu udzielania zamówień publicznych ( załącznik nr 1).

III. ZAMAWIAJĄCY

§ 5. 1. Zamawiający W imieniu Powiatu jest Zarząd.
2. Na podstawie upoważnień udzielonych przez Zarząd do prowadzenia bieżącej działalności Powiatu zamawiającymi mogą być:
a) Sekretarz Powiatu;
b) Kierownicy komórek organizacyjnych Starostwa;
c) Kierownicy jednostek organizacyjnych Powiatu;
d) inne osoby.
3. Upoważnienie, o którym mowa w ust. 2 dotyczy postępowań o udzielanie zamówień o wartości do 30 000 EURO, które winno zawierać:
a) Uprawnienie do udzielania zamówień w trybie:
- przetargu nieograniczonego;
- przetargu ograniczonego;
- przetargu dwustopniowego;
- negocjacji z zachowaniem konkurencji;
- zapytania o cenę;
- zamówienia z wolnej ręki;
b) zlecania druku ogłoszeń o zamówieniach w gazetach lokalnych i ogólnopolskich,
c) przygotowywania i akceptacji dokumentacji przetargowej;
d) akceptacji rozstrzygnięć komisji;
e) ogłaszania wyników o wyborze oferty;
f) zawieranie umów.
4. Za przygotowywanie specyfikacji zamówienia odpowiada zamawiający.

IV. AKCEPTACJA DOKUMENTACJI POSTĘPOWANIA

§ 6. 1. Akceptacji dokumentacji w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego dokonuje Zarząd w drodze uchwały lub osoba wskazana w upoważnieniu.
2. Ogłoszenie o wszczęciu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli wartość zamówienia przekracza wyrażoną w złotych równowartość kwoty 30 000 EURO Zarząd obowiązany jest wywiesić w swojej siedzibie, umieścić na stronach internetowych Powiatu od dnia publikacji ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych do dnia składania ofert ( załącznik nr 2).
3. Ogłoszenie o wszczęciu postępowania, jeżeli wartość zamówienia nie przekracza wyrażoną w złotych równowartość kwoty 30 000 EURO Zarząd lub wskazana w upoważnieniu osoba obowiązana jest wywiesić w swojej siedzibie, umieścić na stronach internetowych Powiatu, co najmniej na 7 dni przed terminem składania ofert (załącznik nr 3).

V. KOMISJA

§ 7. 1. Oceny ofert i wyboru oferty najkorzystniejszej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonych w trybie przetargu nieograniczonego, ograniczonego, dwustopniowego oraz negocjacji z zachowaniem konkurencji dokonuje komisja.
2. W postępowaniach prowadzonych w trybie przetargów nieograniczonego, ograniczonego, dwustopniowego komisja nosi nazwę „Komisja Przetargowa”, a w postępowaniach prowadzonych w trybie negocjacji z zachowaniem konkurencji – „Komisja negocjacyjna”.

§ 8. 1. W postępowaniach, jeżeli wartość zamówienia przekracza wyrażoną w złotych równowartość kwoty 30 000 EURO Komisja powołuje Zarząd Powiatu uchwałą.
2. W postępowaniach, jeżeli wartość zamówienia nie przekracza wyrażoną w złotych równowartość kwoty 30 000 EURO Komisje Zarząd Powiatu lub osoba wskazana w upoważnieniu, o którym mowa w § 5 ust. 3.

§ 9. 1. Szczegółowy tryb pracy komisji w postępowaniach, w których wartość zamówienia przekracza wyrażoną w złotych równowartość kwoty 30 000 EURO lub, w których finansowaniu udział środków publicznych przekracza wyrażoną w złotych równowartość kwoty 30 000 EURO określa – „Regulamin Pracy Komisji o wartości powyżej 30 000 EURO”, stanowiących załącznik nr 4 do uchwały.
2. Szczegółowy tryb pracy komisji w postępowaniach, w których wartość zamówienia nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 30 000 EURO lub, w których finansowaniu udział środków publicznych nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 30 000 EURO określa – „Regulamin Pracy Komisji o wartości do 30 000 EURO”, stanowiący załącznik nr 5 do uchwały.
3. Komisja składa się z następujących członków:
a) Przewodniczącego;
b) Co najmniej trzech osób oceniających;
c) Sekretarza.
4. Do oceny ofert i wyboru oferty najkorzystniejszej uprawnieni są wyłącznie przewodniczący i osoby oceniające.
5. Komisja działa w pełnym składzie.
6. W przypadku, gdy komisja nie może z jakichkolwiek przyczyn działać w wyznaczonym składzie, Zarząd lub osoba wskazana w upoważnieniu jest obowiązana do wyznaczenia nowego terminu prac komisji albo do natychmiastowego powołania nowej komisji.
7. Do składu komisji mogą być powołani:
a) przedstawiciele zainteresowanej komórki organizacyjnej Starostwa, jednostki organizacyjnej Powiatu, służby, inspekcji, straży, podmiotu dysponującego środkami publicznymi otrzymanymi z powiatu;
b) niezależni eksperci lub inne osoby wskazane w uchwale powołującej komisję.

VI. AKCEPTACJA WYNIKÓW POSTĘPOWANIA

§ 10. 1. Akceptacji wyników z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego dokonuje Zarząd w drodze uchwały lub osoba wskazana w upoważnieniu.
2. Zarząd lub osoba wskazana w upoważnieniu nie akceptuje wyników postępowania jeżeli stwierdzi, iż w toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego naruszono zasady określone w ustawie o zamówieniach publicznych. W takich przypadkach nakazuje się:
a) powtórzenie czynności oceny ofert, albo
b) unieważnienie postępowania, jeżeli zachodzą przesłanki określone w ustawie o zamówieniach publicznych.

§ 11. 1. Ogłoszenie o wyniku postępowania, jeżeli wartość zamówienia przekracza wyrażoną w złotych równowartość 30 000 EURO Zarząd niezwłocznie przesyła do publikacji w Biuletynie Zamówień Publicznych wywiesza w miejscu publicznie dostępnym w swojej siedzibie i umieszcza na stronach internetowych Powiatu (załącznik nr 6).
2. Ogłoszenie o wyniku postępowania, jeżeli wartość zamówienia nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości 30 000 EURO Zarząd lub osoba wskazana w upoważnieniu niezwłocznie wywiesza w miejscu publicznie dostępnym w swojej siedzibie i umieszcza na stronach internetowych Powiatu (załącznik nr 7).

ROZDZIAŁ II

PROWADZENIE POSTĘPOWAŃ O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO W STAROSTWIE

§ 12. 1. Prowadzenie postępowań o udzielenie zamówienia publicznego przez Zarząd Powiatu należy do obowiązków Wydziału Administracyjnego.
2. W celu wszczęcia postępowania Komórki organizacyjne Starostwa obowiązane są w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego przedłożyć Wydziałowi Administracyjnemu wniosek o wszczęcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego (załącznik nr 8) parafowany przez Skarbnika Powiatu i Nadzorującego Członka Zarządu.
3. Akceptacji wniosku lub zgłoszenia do niego zastrzeżeń Wydział Administracyjny dokonuje w terminie nie dłuższym niż 3 dni, licząc od dnia złożenia wniosku. W postępowaniach o znacznych stopniu skomplikowania lub szczególnie istotnych z punktu widzenia zadań Powiatu, termin do akceptacji lub zgłoszenia do niej zastrzeżeń może ulec przedłużeniu, nie więcej jednak niż do 7 dni, licząc od dnia złożenia wniosku. O przedłużenie terminu Wydział Administracyjny informuje wnioskującą komórkę organizacyjną.
4. W przypadku zgłoszenia zastrzeżeń przez Wydział Administracyjny, wnioskująca komórka organizacyjna przedstawia do akceptacji wniosek uwzględniający zgłoszone zastrzeżenia.
5. Akceptacji wniosku o wszczęcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego dokonuje w formie pisemnej Kierownik Wydziału Administracyjnego, jeżeli nie wnosi do niej żadnych zastrzeżeń. Podczas nieobecności Kierownika Wydziału Administracyjnego akceptacji dokonuje wyznaczony przez niego pracownik.
6. Wniosek o wszczęcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, nie akceptowany przez Kierownika Wydziału Administracyjnego nie może być podstawą do prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
7. Na podstawie zaakceptowanego wniosku Wydział Administracyjny sporządza dokumentacje przetargową.
8. Nadzorujący Członek Zarządu przedkłada ją do zatwierdzenia Zarządowi.
9. Wydział Administracyjny obowiązany jest do prowadzenia rejestru udzielonych zamówień publicznych.

§ 13. 1. Komórki organizacyjne Starostwa obowiązane są do ścisłego współdziałania z Wydziałem Administracyjnym w wypadku wniesienia protestu.
2. Obowiązek, o którym mowa w ust. 1 obejmuje:
a) informowanie o wniesieniu protestu w dniu wpłynięcia protestu do danej komórki organizacyjnej Starostwa;
b) zapewnienie doręczenia rozstrzygnięcia protestu;
c) informowanie o zawiadomieniu o wniesieniu odwołania do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych w dniu wpłynięcia zawiadomienia;
d) informowanie o wyznaczeniu terminu rozprawy przed Zespołem Arbitrów.
3. Osoby upoważnione do prowadzenia postępowań o udzielenie zamówienia publicznego obowiązane są do rejestrowania prowadzonych zamówień w rejestrze prowadzonym przez Wydział Administracyjny (załącznik nr 9)

PROWADZENIE POSTĘPOWAŃ PRZEZ JEDNOSTKI ORGANIZACYJNE POWIATU.

§ 14. 1. Jednostki organizacyjne Powiatu wszystkie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego przeprowadzają samodzielnie.
2. Jednostki organizacyjne Powiatu mogą zwracać się pisemnie do Wydziału Administracyjnego o udzielenie wyjaśnień niezbędnych do prawidłowego przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
3. Wyjaśnienia, o których mowa w ust. 1 w szczególności obejmują:
a) wybór właściwego trybu udzielenia zamówienia publicznego;
b) przygotowywanie wniosków do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych w zakresie określonym w ustawie o zamówieniach publicznych.
4. Jednostki organizacyjne Powiatu obowiązane są do prowadzenia rejestru udzielonych zamówień.

ROZDZIAŁ III

SPRAWOZDAWCZOŚĆ

§ 15. 1. Zamawiający są obowiązani do przedkładania dwa razy do roku Zarządowi Powiatu, sprawozdań z udzielonych zamówień publicznych.
2. Sprawozdania dotyczące zamówień publicznych należy przedkładać do Wydziału Administracyjnego w terminie do 30 lipca za I półrocze i do 30 stycznia II półrocze i za rok.
3. Obowiązujące wzory formularzy sprawozdań wraz z opisem oraz terminy składania sprawozdań zawiera „Instrukcja sprawozdawczości zamówień publicznych”, stanowiąca załącznik nr 10 do niniejszej uchwały.

ROZDZIAŁ IV

SZKOLENIA

§ 16. 1. W celu pogłębiania wiedzy i umiejętności pracowników komórek organizacyjnych Starostwa, jednostek organizacyjnych Powiatu Wydział Administracyjny może organizować szkolenia.
2. Szkolenia mogą być prowadzone doraźnie na zapotrzebowanie zgłaszane pisemnie przez komórki organizacyjne lub jednostkę organizacyjną oraz z inicjatywy Wydziału Administracyjnego.
3. O terminach i zakresie tematycznym i kosztach szkoleń Wydział Administracyjny zawiadamia pisemnie Komórki organizacyjne i jednostki organizacyjne Powiatu.

ROZDZIAŁ VI

POSTANOWIENIA KOŃCOWE I PRZEJŚCIOWE

§ 17. Postanowienia niniejszej uchwały stosuje się odpowiednio do dysponowania środkami przez powiatowe fundusze celowe.

§ 18. Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 marca 2002 r. i ma zastosowanie do zamówień rozpoczętych po tym dniu.

* ZAŁĄCZNIKI:
1) PLAN UDZIELANIA ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH
2) OGŁOSZENIE O WSZCZĘCIU POSTĘPOWANIA O WARTOŚCI POWYŻEJ 30 000 EURO.
3) OGŁOSZENIE O WSZCZĘCIU POSTĘPOWANIA O WARTOŚCI DO 30 000 EURO.
4) REGULAMIN PRACY KOMISJI PRZETARGOWYCH DLA ZAMÓWIEŃ O WARTOŚCI POWYŻEJ 30 000 EURO.
5) REGULAMIN PRACY KOMISJI PRZETARGOWYCH DLA ZAMÓWIEŃ O WARTOŚCI POWYŻEJ 30 000 EURO.
6) OGŁOSZENIE O WYNIKU POSTĘPOWANIA O WARTOŚCI POWYŻEJ 30 000 EURO.
7) OGŁOSZENIE O WYNIKU POSTĘPOWANIA O WARTOŚCI DO 30 000 EURO.
8) WNIOSEK O WSZCZĘCIE POSTĘPOWANIA O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO.
9) REJESTR PROWADZONYCH ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH.
10) INSTRUKCJA SPRAWOZDAWCZOŚCI ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH.

* Załączniki do wglądu w Wydziale Organizacyjnym Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

drukuj ()

  • opublikował: Administrator Systemu - Dariusz Doliński
    data publikacji: 2003-07-04 14:18
  • zmodyfikował: Pieczyński Maciej
    ostatnia modyfikacja: 2011-04-21 13:52

« wstecz

Banery