BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ POWIATU POZNAŃSKIEGO

Ścieżka nawigacyjna

Treść strony

UCHWAŁA Nr XLII/377/II/2006
RADY POWIATU POZNAŃSKIEGO
z dnia 27 czerwca 2006r.

 

w sprawie: przekazania do realizacji przez Miasto Poznań niektórych zadań Powiatu Poznańskiego w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Na podstawie art. 5 ust. 2 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (t.j. Dz. U. z 2001 r. Nr 142 poz. 1592, ze zmianami), art. 5 ust. 5a ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (t.j. Dz. U. z 2004 r. Nr 256 poz. 2572, ze zmianami) oraz rozporządzenia MENiS z dnia 11 grudnia 2002 r. w sprawie szczegółowych zasad działania publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych, w tym publicznych poradni specjalistycznych (Dz. U. z 2003 r. Nr 5 poz. 46) Rada Powiatu Poznańskiego uchwala co następuje:  

§ 1. 1. Rada Powiatu Poznańskiego wyraża zgodę na przekazanie przez Powiat Poznański niektórych zadań w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej Miastu Poznań.
2. Zadania o których mowa w ust. 1 polegają na zapewnieniu dzieciom i uczniom w terenu Powiatu Poznańskiego specjalistycznych badań i diagnozy oraz innych świadczeń wynikających z ich specyficznych potrzeb.
3. Zadania o których mowa w ust. 1 realizowane będą przez specjalistyczne poradnie psychologiczno-pedagogiczne Miasta Poznania.

§ 2. Rada Powiatu Poznańskiego upoważnia Zarząd Powiatu Poznańskiego do zawarcia porozumienia pomiędzy Powiatem Poznańskim a Miastem Poznaniem w sprawie specjalistycznej opieki psychologiczno-pedagogicznej, określającego warunki na jakich dokonana zostanie refundacja kosztów, wynikających z realizacji zadań o których mowa w §1. 

§ 3. Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Powiatu Poznańskiego. 

§ 4. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia. 

Przewodniczący Rady Powiatu Poznańskiego

Uzasadnienie:
do Uchwały Nr XLII/377/II/2006
Rady Powiatu Poznańskiego
z dnia 27 czerwca 2006r.

Poradnie psychologiczno-pedagogiczne na terenie Powiatu Poznańskiego nie są poradniami specjalistycznymi, przygotowanymi do badań niektórych, rzadko spotykanych niepełnosprawności, jak np. autyzm, głuchota. Ze względu na fakt, iż przypadki takich niepełnosprawności są nieliczne (około 15 rocznie), nie jest celowe tworzenie na terenie Powiatu specjalistycznych poradni, w których wysoko kwalifikowana kadra nie byłaby wykorzystana. Lepszym rozwiązaniem jest przekazanie tych szczególnych zadań, do już istniejących specjalistycznych poradni Miasta Poznania.
Miasto Poznań wymaga zawarcia porozumienia w tej sprawie, dlatego też, dla dobra dzieci i uczniów z terenu Powiatu, podjęcie niniejszej uchwały o przekazaniu niektórych zadań i upoważnienie Zarządu Powiatu do zawarcia porozumienia, jest zasadne.

drukuj ()

  • autor lub odpowiedzialny za treść: Karol Cenkier
    data wytworzenia: 2006-07-03
  • opublikował: Pieczyński Maciej
    data publikacji: 2006-07-03 11:23
  • zmodyfikował: Pieczyński Maciej
    ostatnia modyfikacja: 2011-06-03 13:11

« wstecz

Banery